SV. LUCIJA 38, 51221 KOSTRENA | TEL: 051/209-000 | Kontakti

Uspjeh “galebaša” na regati “Sv. Vid”

Novosti

Nakon prestanka zabrana i restrikcija zbog koronavirusa, proteklog je vikenda održana prva jedriličarska regata „Sv. Vid“ u organizaciji Jedriličarskog kluba „3.maj“ iz Rijeke. U subotu nije održana niti jedan plov zbog pomanjkanja vjetra dok su u nedjelju  održana dva plova po vjetru jačine 15 čvorova iz jugozapadnog smjera.

Kostrenski jedriličari vratili su se u Žurkovo sa osvojenim medaljama u svim klasama i time najavili nastavak uspješno započete sezone jedrenja. Ukupno je nastupilo 20  jedriličara iz Jedriličarskog kluba Galeb, a za neke od najmlađih galebaša ovo je bila prva regata nakon završene škole jedrenja prošle godine.

U klasi Optimist nastupilo je ukupno 45 natjecatelja. U ukupnom plasmanu srebrnu medalju je osvojio galebaš Luka Kamber , zlatnu medalju u kategoriji djevojčica osvojila je Barbara Perušić, a zlatnu medalju u kategoriji do 12 godina za dječake, osvojio je Karlo Ugrin. Favorit za ukupnu pobjedu Mark Maglica završio je obje regate prvi, ali je diskvalificiran zbog preuranjenog starta u oba plova.

U klasi Laser 4.7 nastupilo je deset natjecatelja, a najuspješniji galebaš bio je Frane Baršić osvojivši treće mjesto .

U klasi 420 nastupile su tri posade, a zlatnu medalju su osvojili galebaši Tin i Edo Fike,  dok je mješovita posada Hrvoje Mršić i Ana Petričić završila na trećem mjestu.